Exchange rate 1USD = 36.93 UAH; 1EUR = 39.5 UAH

test e

Скільки йоду необхідно споживати?

Рекомендована добова норма йоду для дорослої людини середньої ваги - 150 мкг, в різних випадках вона може варіюватися до 300 мкг, але істотно зростає для жінок в період вагітності (250 мкг) і лактації (290 мкг). Для дітей потреба трохи нижче.

Більшість жителів України споживає 40 - 80 мкг йоду на добу. Зонами максимального ризику є Західна Україна і Чернігівська область, де раціон людей є максимально бідним солями йоду.

Джерелами йоду є звичні нам харчові продукти: морепродукти, біла риба, ламінарія, різноманітні овочі та фрукти, яйця, молоко, яловичина та ін.

Досить старим і ефективним методом профілактики є йодування солі. До складу вводять 20-40 мг йодату KIO3, або 3,6 - 7,2 мг елементарного йоду на кілограм кухонної солі. При споживанні добової норми солі, яка становить 5 грамів, вона може забезпечити додатково 18 - 36 мкг йоду на день.

Чи корисна мінеральна вода з йодом?

Останнім часом стало популярним мінералізувати воду різноманітними елементами: магнієм, бором, кремнієм та ін. Іноді сенс в додаванні цих компонентів є, іноді немає. Що ж з йодом у воді?

Почнемо з того, що йодування води не є поширеною практикою у світі, пошук за запитом "йодована вода" в наукометричних базах показує результати про воду для зрошення овочів.

Популярна мінеральна вода "Йодо" згідно з текстом на етикетці містить від 1 до 42,3 мкг/л йоду, інформація про вміст його в інших мінеральних водах невідома. В якій формі знаходиться йод в цих мінеральних водах ми також не знаємо. Виробник Jodo говорить про додавання в воду препарату "Йодіс-концентрат", який містить 40-80 мкг/л "біологічно доступного" йоду.

Яку саме хімічну структуру має ця речовина ми теж не знаємо. Втім, українські вчені в експериментах на мишах, виявили, що він працює приблизно так само, як йодид калію в таблетках. А ось досліджень препарату на людях у відкритому доступі ми не зустріли, як і публікацій від світових авторитетних видань.

Йодована вода не належить до списку препаратів рекомендованих для йодопрофілактики, її склад "плаває" і точний вміст елемента в ній невідомий. Терапевтичне застосування йоду передбачає підбір лікарем чіткого дозування певних препаратів. Тому пити чи не пити воду з йодом вирішувати вам, але якщо ви дійсно схильні до нестачі цього важливого елемента, йодована мінеральна вода не є продуктом, на який варто спиратися в профілактиці йододефіциту.